download
توابع روبات
download (8)
محصولات مرتبط
download (11)
download (12)
فیلم‌های روبات فرش‌باف
download (13)
download (1)

download (9)

روبات فرش‌باف شرکت EFAB GmbH

این روبات ماشینی ایده‌آل براى تولید انواع فرش‌هاى مدرن و مبتنى بر مد روز به روش تافتینگ است. این روبات پیشرفته با بهره‌گیرى از دانش روز، قادر به تولید نیمه‌انبوه و یا تولید بر اساس سفارش انواع فرش‌هاى تافتینگ، از ارتفاع خاب ۱۳ الی ۷۵ میلی‌متر به‌صورت پایل (U-Tuft و J-Tuft) و لوپ به‌صورت همزمان است.
این روبات منحصربه‌فرد، توانایی تولید انواع فرش‌هاى مبتنى بر مُد و فانتزی را – که داراى حاشیه سود بسیار بالایی در مقایسه با فرش‌های ماشینی هستند – دارا می‌باشد. حاشیه سود بالای محصولات تولیدی توسط این روبات، بازگشت سریع سرمایه (کمتر از یک سال و نیم) را امکان‌پذیر می‌سازد.

 

etuft4x6-01-900x600

روبات فرش‌باف BR-III ۳x۴
(ناحیه قابل بافت مفید: ٣٢٠٠ x ۴٢٠٠ میلیمتر)

 

این روبات فرش‌باف قادر به تولید انواع فرش‌های مدرن ‌با تنوع رنگ بالا و انواع نخ‌های فانتزی است، درحالی‌که تولید این دسته از محصولات با استفاده از ماشین‌هاى فرش‌بافى موجود مقرون به صرفه و حتى گاهى امکان‌پذیر نمی‌باشد. خصوصیات منحصربه‌فرد روبات فرش‌باف، علاوه بر تولید نیمه‌انبوه، تولید بر اساس سفارش حتى یک تخته فرش را میسر کرده و از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر نموده‌ است.
با استفاده از مجموعه هماهنگ و یکپارچه روبات فرش‌باف و نرم‌افزار پیشرفته طراحى فرش بوریا، ایجاد تنوع در طرح، رنگ‌بندی، ترکیب نخ‌ها و نوع بافت فرش، دیگر زمان‌بر، هزینه‌بر و داراى ریسک بالا نبوده و به راحتی و در زمانی بسیار کوتاه امکان‌پذیر خواهد بود. با استفاده از این مجموعه سخت‌افزارى و نرم‌‌افزارى، فاصله میان ایده تا فرش تولید‌شده به‌صورت قابل ملاحظه‌اى کوتاه خواهد شد. به‌عبارت دیگر، از مفهوم طرح اولیه تا فرش تافتینگ آماده‌شده توسط روبات فرش‌باف، تنها چند ساعت فاصله خواهد ماند. این دستاورد مهم سبب افزایش سرعت پاسخگویى به تغییرات بازار و انعطاف‌پذیرى تولیدکنندگان فرش، همراه با کاهش و یا حذف هزینه‌هاى متداول تولید فرش‌هاى مدرن و مُد روز خواهد بود.

 

یکی از نیازهای اصلی تولیدکنندگان فرش‌های تافتینگ مدرن و مُد روز، توانایی تشکیل پایل و لوپ با ارتفاع متفاوت در فرش می‌باشد. سیستم خودکار تغییر وضعیت بین حالت پایل و لوپ، بدون هرگونه نیاز به تنظیمات مکانیکی یا توقف ماشین این امکان را به‌سادگی برای تولیدکنندگان فراهم می‌نماید. در این سیستم، نوع خاب در نرم‌افزار تعریف شده و روبات به‌صورت اتوماتیک آن را می‌بافد. همچنین سیستم ارتفاع خاب متغییر، براحتى امکان ایجاد افکت‌هاى سه بعدى در فرش را فراهم مى‌سازد.

 

ویژگی‌ها


. طراحى پیشرفته سازه مکانیکى با کیفیت بسیار بالا (ساخت آلمان)
. سیستم ارتفاع خاب متغییر جهت ایجاد افکت‌هاى سه بعدى در فرش
. سیستم اتوماتیک تغییر وضعیت بین پایل و لوپ، بدون هرگونه نیاز به تنظیمات مکانیکی یا توقف ماشین
. سرعت تولید بالا (۲٠٠٠ دوخت در دقیقه) به‌واسطه برخورداری از سازه مستحکم پیشرفته
. تولید فرش تا ۶⁄۵ مترمربع در ساعت
. تولید فرش با ارتفاع خاب متغیر از ۱۳ تا ۷۵ میلى‌متر به‌صورت پایل و لوپ
. توانایی تولید فرش با ارتفاع خاب‌ متنوع به‌صورت پایل و لوپ، به همراه تراکم‌های متفاوت در یک طرح
. امکان تولید با انواع مختلف نخ‌های فانتزی، پشم، پلی‌استر، اکریلیک، پلی‌پروپیلن، پنبه، لینن، ویسکوز و مخلوط آنها در نمره نخ‌های متفاوت، بدون نیاز به تغییر در ماشین
. قابلیت تنظیم کشش پارچه زمینه فرش با استفاده از فریم ویژه و متحرک
. امکان تولید در سایزهای متنوع
. نصب آسان و بدون نیاز به آماده‌سازی ویژه پیش از نصب
. مصرف پایین برق و امکان تولید حتی با استفاده از برق تک‌فاز
. رابط نرم‌افزاری (HMI) ویژه دستگاه با قابلیت‌های متفاوت با زبان‌های مختلف و کاملاً منطبق با نرم‌افزار طراحی فرش بوریا – ویرایش روبات
. سهولت انتقال و جابجایی فایل از طریق شبکه یا با استفاده از فلش دیسک‌ها
. توانایی کنترل و مانیتور روبات از راه دور

 

robotuft-06

افزایش سرعت تولید و کاهش ارتعاشات نامطلوب به‌واسطه برخورداری از سازه مستحکم پیشرفته در مقایسه با سایر روبات‌ها که باعث طول عمر بیشتر آن می‌گردد .

 

فواید


. افزایش قابل ملاحظه تولید، افزایش بهره‌وری، حذف خطاهای نیروی کار و کاهش هزینه‌های تولید در مقایسه با تولید دستی فرش‌های تافتینگ
. امکان تولید محدوده وسیعی از انواع فرش‌های مدرن و مُد روز با طرح، جنس و رنگ مختلف
. امکان تولید مجموعه‌های متنوع منطبق با نیاز بازار، با اعمال تغییرات در تراکم، ارتفاع خاب، جنس نخ، رنگ، افکت‌های پایل و لوپ و …
. امکان تولید آزمایشی جهت سنجش نیاز بازار بدون هزینه و ریسک بالا
. توانایی تولید نیمه‌انبوه و بر اساس سفارش حتی یک تخته فرش
. انعطاف‌پذیری در تولید بدون نیاز به انبار گسترده نخ
. حذف محدودیت‌هاى تولید فرش به روش ماشینى
. افزیش خلاقیت و نوآوری در محصول
. بازگشت سریع سرمایه

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، لطفا پیام بگذارید و تیم پشتیبانی مشتریان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.