اتصالات لوله‌اى (تیوبى) Tube connecting systems

با استفاده از انواع بسیار متنوع قطعات پلاستیکی، آلومینیومی، استیل و استیل ضدزنگ این دسته از محصولات، هر نوع اتصال ممکن و قابل تصورى را مى‌توان طراحى و در کمترین مدت زمان پیاده‌سازى نمود. با استفاده از طیف وسیع این اتصالات، مونتاژ انواع لوله‌‌ها و قوطی‌هاى آلومینیومى و یا استیلى به آسانى و بدون نیاز به جوشکارى و دیگر روش‌هاى سنتى انجام‌پذیر می‌باشد.

در طول بیش از سه دهه، اتصالات فوق به طور پیوسته گسترش یافته و براى کاربردهاى مختلف بهینه شده‌اند. برخى از مزایا و ویژگى‌هاى سیستم‌هاى اتصالات عبارتند از:

  • سادگى و دقت در اتصالات گیره‌اى
  • انواع قطعات و اجزاى آلومینیومى و پلاستیکى
  • مونتاژ سریع
  • تعدد گزینه‌ها
  • قدرت مهار و نگهدارندگی بالا

اتصالات لوله‌ای RK، بسته به کاربردى که مدنظر است، در انواع و اشکال متعددى ارائه مى‌شوند. این اتصالات را می‌توان به شکل زیر طبقه‌بندی نمود:

سیستم‌هاى سبک
RK-LightDesign

از این سری، در کاربردهاى سبک استفاده مى‌شود. مقاومت شیمیایى این دسته از اتصالات، آنها را براى سیستم‌هاى مختلفى نظیر آزمایشگاه‌ها، صنایع غذایى و بسته‌بندى مناسب و کاربردى کرده است.

سیستم‌هاى سنگین ‌- سرى استیل و استیل ضدزنگ
Tube connection systems made of steel/stainless steel

به‌دلیل خواص مکانیکى و ساختارى این نوع اتصالات، از آنها در صنایع غذایی، دارویی، پرکردن بطرى‌هاى نوشابه، بسته‌بندی، و نیز سازه‌هاى نصب‌شده در فضاهاى روباز که در معرض بارهاى حرارتى قرار دارند، استفاده مى‌شود.

سرى آلومینیومى
Tube connection systems made of Aluminum

طیف وسیع محصولات این سرى از نظر ابعاد و انواع (بیش از 170 نوع اتصال در 400 شکل متفاوت)، آن را به رقیبى بى‌همتا در بازار تبدیل کرده است. با استفاده از اتصالات این سرى، مونتاژ سریع لوله‌هاى ظریف با سطح مقطع گرد و مستطیل امکان‌پذیر مى‌شود. همچنین این اتصالات، توانایى تحمل بارهاى استاتیک و دینامیک را دارا مى‌باشند.

سیستم‌هاى ET
Tube connection system ET

در سرى ET، محدوده تلرانس قطر گیره افزایش یافته است به‌طورى‌که مى‌توان از آن براى اتصال انواع مختلف لوله‌هاى رایج استفاده کرد.

سرى quad
quad® connection system

المان‌هاى مکعب‌شکل و آندایزشده این سری، از پروفیل‌ اکسترودشده آلومینیوم ساخته شده‌اند. ویژگى اصلى این سری، استحکام بالا و ظاهر ماندگار و ثابت آنها مى‌باشد.

ITAS - سیستم طراحى پله و سکوى صنعتی
ITAS-System of industrial stairs and platforms

این سری، شامل هم انواع قطعات براى اتصالات درونى لوله‌ها و هم پروفیل‌هاى آلومینیومى خاص براى طراحى سکو مى‌باشد. این سیستم، بدون هرگونه ماشین‌کارى اضافى، قابل مونتاژ است.

واحدهاى خطى براى سیستم لوله‌ای
Linear units for the tubular system

این سری، براى فعالیت‌هاى تنظیم و تعیین فضاى کار طراحى شده‌ است و از آن، براى حمل و تثبیت مکان واحدهاى خطى E و EP استفاده مى‌شود.