پروفیل‌هاى آلومینیومى بلوکان BLOCAN® profile systems

از پروفیل‌های آلومینیومی بلوکان (®BLOCAN)، به‌دلیل انعطاف‌پذیرى و کارایى بالا، جهت ساخت انواع سازه‌ها و زیرساخت‌هاى اتوماسیون صنعتی استفاده مى‌شود. از ویژگى‌هاى اصلى پروفیل‌هاى آلومینیومى بلوکان، مى‌توان به تنوع پروفیل‌ها (بیش از 110 نوع سطح مقطع در اشکال مختلف)، انطباق‌پذیری با یکدیگر، مونتاژ آسان و بدون نیاز به ماشین‌کارى اشاره نمود. این ویژگی‌ها امکان ساخت تقریباً هرگونه سازه قابل تصورى را فراهم مى‌آورند.

سایر مزایا و ویژگی‌های پروفیل‌های بلوکان عبارتند از:

  • امکان ساخت سازه‌های مقرون به صرفه از نظر هزینه
  • سیستم‌های منحصربه‌فرد اتصالات بدون نیاز به ماشین‌کاری
  • سیستم‌های محافظتی استاندارد
  • طیف وسیع لوازم جانبی
  • قدرت مهار و نگهدارندگی بالا

پروفیل‌هاى بلوکان را می‌توان به شکل زیر طبقه‌بندی نمود:

پروفیل‌هاى M
M-BLOCAN

پروفیل‌هاى آلومینیومى این سرى، داراى ابعاد کوچکى بوده (طول لبه=20 میلیمتر و عرض شکاف=6 میلیمتر) و به‌سرعت قابل مونتاژ مى‌باشند. به این ترتیب دستیابى به انواع ترکیبات دلخواه را میسر مى‌سازند.

سیستم مونتاژ پروفیل بلوکان
این سرى از پروفیل‌ها برحسب کاربرد، داراى اشکال و ابعاد مختلفى مى‌باشند و در نتیجه براى استفاده در شرایط متفاوت فنى و اقتصادى سازگار هستند. طیف وسیع متعلقات این پروفیل‌ها به عنوان مکملى براى سیستم‌هاى مدولار صنعتى محسوب مى‌شود.

پروفیل‌های G
G-Profile

پروفیل‌هاى G، سرى مکعب مستطیلى چشمگیرى هستند که در آنها دو ویژگى استحکام و کارایى با هم ترکیب شده‌اند. شیارهاى اتصالات در این سری، به‌صورت مستتر در داخل پروفیل‌ها تعبیه شده‌اند.

پروفیل‌های سنگین
Heavy duty profiles

پروفیل‌هاى این سری، برعکس نام خود، ابعاد مناسبى داشته و استحکام آنها با پروفیل‌هاى فولادى قابل مقایسه مى‌باشد. عملیات مونتاژ این سری به‌دلیل اتصالات مخصوص آن، ساده و ارزان است.

سیستم حفاظتى و جداسازى
Protective and separating system

از این دسته از محصولات براى ساخت حفاظ‌هاى ایمنى و پوشش بدنه دستگاه‌ها استفاده مى‌شود. یک سیستم حفاظتى و پوششی مناسب، مى‌بایست نه تنها ظاهر مناسبی براى دستگاه فراهم نماید، بلکه در کار آن نیز نباید اختلالی ایجاد کند. سیستم حفاظتى و جداسازى RK، در انواع آلومینیومی و استیلى ارائه مى‌شوند.